تازهترین خبری های روز شهرستان سبزوار بیان موضوعات وب سايت خبر تحلیلی سبزوارنیوز@مهران نيك پارسا
تاریخ : پنجشنبه بیست و ششم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد
بخشدار مركزی خوشاب معرفی شد

بخشدار مركزی خوشاب طی مراسمی روز جهارشنبه با حضور امام جمعه خوشاب، جمعی از مسوولان و مردم این شهرستان معرفی شد.

به گزارش :سبزوارپیام پس از گذشت یكسال از ارتقای بخش خوشاب به شهرستان، ' محمد قوی بازو' به عنوان سرپرست بخشدار مركزی خوشاب معرفی شد.

فرماندار خوشاب در آیین معارفه بخشدار مركزی این شهرستان گفت : توسعه این شهرستان نیاز به وحدت ، مشاركت عمومی، تلاش و پیگیری مسوولان دارد.

مهندس 'حسین ابراهیمی كردیانی ' با اشاره به محرومیت شهرستان خوشاب گفت: آنچه كه باعث پیشرفت می شود مشاركت تمامی مسوولان و ارگانهاست.

وی اظهار داشت : علیرغم تخصیص اعتبارات هنوز این شهرستان نیازمند همكاری مسئولان برای پیشرفت است.

. سرپرست بخشدارمركزی خوشاب نیز در این آیین با اشاره به برنامه های آینده حوزه كاری خود اشتغالزایی و توسعه روستاها را از جمله برنامه های آینده خود عنوان كرد .

'محمد قوی بازو ' خواستار همكاری مسوولان ، شوراها ، دهیاران و مردم خوشاب برای بهره گیری بهتر از پتانسیل ها ی این شهرستان شد و گفت : وحدت و همكاری در كنار تلاش و جدیت باعث توسعه و آبادانی هر منطقه می شود .

بخش خوشاب حدود یك سال پیش به شهرستان ارتقا یافت كه در همان زمان این شهرستان به دو بخش مشكان و مركزی تقسیم شد.

بخشدار مشكان با تاخیر هفت ماهه معرفی شد و با تاخیر یكساله' محمد قوی بازو' به عنوان سرپرست بخشدارمركزی معرفی شد.

در پایان از تلاش های ' مجید سرابی مقدم ' كه قبل از شهرستان شدن بخش خوشاب با عنوان بخشدار خوشاب و بعد از شهرستان شدن آن به عنوان سرپرست فرمانداری خوشاب ' فعالیت می كرد تقدیر شد.تاریخ : پنجشنبه بیست و ششم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

سرود ویژه و خاص شهرستان سبزوار رونمایی شد


سرود ویژه و خاص هشت شهرستان خراسان رضوی توسط استاندار این استان رونمایی شد.

به گزارش سبزوارپیام، استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت : سرود شهرستان ها به عنوان شناسنامه هویتی آنها است و هدف اصلی از تدوین سرودها هم افزایی و تقویت روحیه تمدنی و تدینی در شهرستانها است.

محمود صلاحی افزود: با توجه به اینكه در تمام سرودها باید به وجود بارگاه ملكوتی حضرت امام رضا (ع)، هویت ملی، فرهنگ ایثار و شهادت و مفاخر و ابنیه تاریخی و صنایع هر شهرستان توجه شود، این سرودها به شناسنامه هویتی هر شهرستان تبدیل می شود.

وی اظهار داشت : این استان از دیرباز مهد تمدن و صاحب سبك شعر خاص بوده است و هم اكنون نیز به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی شناخته می شود.

وی گفت: تدوین این سرودها باعث هم افزایی شعرا، صاحبنظران، آهنگسازان و ادیبان گردید كه در گام نخست اقدام بسیار شایسته و مطلوبی است.

استاندار خراسان رضوی افزود: پس از اینكه سرودها در معرض قضاوت عموم قرار گرفت نسبت به تكمیل و اصلاح آنها مطابق با نظرات كارشناسی مردم اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینكه هنر همه كارها را ماندگار می كند و یكی از فرازهای درخشان هنر، شعر است، گفت : اگر این شعرها با آهنگی مناسب عجین شود در قلب و جان شنونده رسوخ پیدا كرده و باعث نشاط خاطر می شود.

صلاحی اظهارداشت: توجه به بارگاه ملكوتی حضرت امام رضا (ع) و درنظر گرفتن نگاه تمدنی و تدینی در این سروده ها به آنها جذابیت ویژه ای بخشیده است.

وی از تهیه سرود تمام 27 شهرستان استان تا دهه فجر امسال خبر داد و افزود: در این دهه هر شب یك سرود از شبكه استانی پخش می شود.

معاون فرهنگی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در ابتدای این مراسم گزارشی ازروند تهیه و تصویب سرودهای شهرستانی ارائه كرد و گفت: تاكنون 24 سرود مربوط به 24 شهرستان استان به تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان ها رسیده است.

سید سعید سرابی افزود: اشاره به بارگاه ملكوتی حضرت ثامن الائمه (ع)، رعایت جنبه حماسی و ملی در سروده ها، توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و توجه به مفاخر، ابنیه تاریخی و تولیدات و محصولات هر شهرستان چهار شاخص اصلی است كه در سروده ها مد نظر قرار گرفته است.

در این مراسم سرود ویژه شهرستان های سبزوار، مه ولات، چناران، سرخس، بجستان، بردسكن، فریمان و نیشابور رونمایی شد.موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : چهارشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد
مهلت سرشماری نفوس و مسکن تمدید شد


مسوول روابط عمومي ستاد سرشماري نفوس و مسكن سبزوار از تمديد مهلت سرشماري تا 27 آبان خبر داد.

" عليرضا نژاد كاظمي" گفت: شهرونداني كه سرشماري نشده اند به مدت دو روز ديگر تا ساعت 24 جمعه 27 آبان مي توانند از طريق تماس با شماره های 7-2666204 برای سرشماری خانوار خود اقدام کنند.

وی افزود: همچنین شهروندان یاد شده می توانند به صورت حضوری ، در شهر سبزوار به ستاد سرشماری نفوس و مسکن واقع در مرکز تربیت معلم علامه طباطبایی (چهار راه ضمن خدمت ) و در سطح بخش ها به بخشداری ها مراجعه کنند.موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

واقعه غدیر خم به مدت سه شب در سبزوار به تصویر كشیده می شودبه گزارش :سبزوارپیام جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار گفت: واقعه غدیر خم به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر ،به مدت سه شب در سالن شهید مشكانی این شهر به تصویر كشیده می شود.

سرهنگ پاسدار 'غلامرضا بیدی' در نشست ستاد یادواره شهدای روستای مهر سبزوار هدف از این برنامه هنری را تبیین اهداف غدیر ذكر كرد.

وی با بیان اینكه ولایت فقیه در انقلاب اسلامی ایران ادامه حركت خاتم الانبیا (ص) در غدیر خم و ابلاغ ولایت حضرت علی (ع) است افزود: این برنامه به جهت اهمیت تبیین غدیر و اهداف آن در ارتباط با ولایت اجرا می شود.

وی افزود: در این برنامه هنری واقعه غدیر توسط گروهی از هنرمندان برجسته شهرستان سبزوار از 23 تا 26 آبان از ساعت 18 تا 20.30 در سالن شهید مشكانی به نمایش در می آید .

این برنامه هنری به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار برگزار می شود. منبع :سبزوارپیامموضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد
97 درصد جمعیت خراسان رضوی تا پایان زمان طرح سرشماری شدند

مدیر كل آمار و اطلاعات استانداری خراسان رضوی از اتمام كار سرشماری نفوس و مسكن با انجام سرشماری و تكمیل فرم 97 درصد جمعیت استان خبر داد.

محمد ذاكری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : طی این طرح یك میلیون و 651 هزار و 402 خانوار استان توسط ماموران سرشماری شده و فرم های مربوطه برای آنان تكمیل شده است.

وی توضیح داد : در عین حال تا پایان روز گذشته یك میلیون و 768 هزار و 594 خانوار كه 63 هزار خانوار بیش از برنامه پیش بینی شده مركز آمار ایران برای استان بود، فهرست برداری شدند.

وی ادامه داد : بر این اساس تعداد خانوارهای فهرست شده استان 104 درصد و بیش از برنامه پیش بینی شده می باشد.

به گفته وی ، از كل جمعیت فهرست شده 177 هزار و 192 خانوار كه 6/6 درصد جمعیت می شوند ، در این مدت غایب بوده اند و كه امیدواریم در زمان اضافه تعیین شده طی دو روز آینده آنان نیز سرشماری شوند.

وی با قدردانی از همكاری و مشاركت مردم استان و دستگاه های اجرایی در اجرای طرح گفت : این طرح در استان به دلیل این همكاری صمیمانه و منسجم با وجود برودت هوا و دشواری كار در جریان بارش ها و شرایط جوی نامناسب بسیار خوب پیش رفت.

ذاكری توضیح داد : هر مامور بطور میانگین طی این مدت روزانه 18 فرم را پركرده و در مجموع روزانه در سطح استان 78 هزار و 638 فرم در این مدت تكمیل شده است.

وی در ادامه با تاكید بر حضور 100درصدی جمعیت استان در طرح ابراز امیدواری كرد : خانوارهای غایب با شماره تلفن هایی كه به داخل منازل آنها در مراجعه نخست ماموران سرشماری انداخته شده تماس گرفته و یا با شماره ستادهای مناطق 14 گانه اعلام شده و یا ستاد سرشماری استان به شماره 9 - 5018608-0511 تماس بگیرند.

وی افزود : این افراد شماره تماس و آدرس منزل خود را ارائه كنند تا ماموران طی این دور به منازل آنان مراجعه كنند.


موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

پروازهای حجاج بطور متوسط با هشت ساعت تاخیر در فرودگاه مشهد می نشینند


مدیر كل فرودگاه های خراسان رضوی اعلام كرد : میانگین تاخیر پروازهای ورودی حجاج به مشهد هشت ساعت در هر پرواز است.

سعید چلندری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : از مجموع 27 پرواز حجاج تا كنون 12 مورد در فرودگاه مشهد به زمین نشسته است.

وی اظهار داشت : از این تعداد هفت پرواز مربوط به شركت هواپیمایی ایران ایر و پنج پرواز دیگر هواپیمایی ماهان بوده است.

وی علت این تاخیرها را عدم همكاری مسوولان فرودگاه جده عربستان با مسوولان شركت های هواپیمایی ایرانی عنوان كرد.

وی در زمینه بارهای حجاج هم گفت : تاكنون 60 درصد بار زائران ارسال شده و 40 درصد دیگر باقیمانده است.

چلندری در عین حال توضیح داد : بخشی از بار زائران پروازهای نخستین در روزهای جمعه و شنبه گذشته هم وارد شده و هم اینك در قسمت انبار فرودگاه می باشد و حجاج می توانند از طریق هماهنگی با شركت های ماهان و ایران ایر نسبت به تحویل بارهای خود اقدام كنند. /سبزوارپیامموضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

جشن های عید سعید غدیر در 30 روستای سبزوار برپا می شود


سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سبزوار از برگزاری جشن های عید سعید غدیر در 30 روستای این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام 'محمد علی فاطمیان' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به تمام روستاهای متقاضی برای برگزاری مراسم دهه ولایت مبلغ اعزام شده و برای برگزاری جشن های مردمی عید سعید غدیر هم در روستاها و شهرهای تابعه شهرستان اقداماتی انجام شده است.

دبیر ستاد بزرگداشت دهه ولایت سبزوار گفت: به همین منظور نشست هایی با حضور دهیاران و شوراهای اسلامی 80 روستای بخش های داورزن و ششتمد این شهرستان برگزار شده است.

وی افزود: جشن فرخنده عید غدیر در شهر سبزوار صبح روز سه شنبه در بیت امام جمعه این شهر با حضور روحانیون، مسوولان ادارات و مردم شهرستان برگزار می شود.

وی برپایی ایستگاه های صلواتی، قرائت زیارت مخصوص روز عید غدیر در حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج، برگزاری شب شعر غدیر توسط انجمن شعر فروردین سبزوار، شناسایی متولدان دهه ولایت با نام 'مرتضی' و 'علی' و اهدای هدایا به آنها، برگزاری جشنواره نغمه های آسمانی و نمایشگاه عفاف و حجاب را برخی از برنامه های دهه ولایت و عید غدیر در این شهرستان برشمرد./سبزوارپیام


موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

800 عنوان برنامه همزمان با دهه بسیج در سبزوار و خوشاب اجرا می شود


 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار از برگزاری 800 عنوان برنامه همزمان با دهه بسیج در سطح شهرستان های سبزوار و خوشاب خبر داد. 
 
به گزارش سبزوارپیام ، سرهنگ 'جعفر نمدچیان'  در نشست خبری كه به منظور تشریح برنامه های این دهه برگزار شد همزمان شدن سی و دومین سال تشكیل بسیج با پیروزی هسته های مقاومت و نهضت های مردمی در كشورهای عربی و شمال آفریقا را به فال نیك گرفت.

وی همچنین همزمان شدن فعالیت های امسال دهه بسیج با قیام های مردمی در كشورهای آمریكا و اروپایی علیه نظام سرمایه داری را خاطر نشان كرد و ضمن ابراز امیدواری برای تشكیل هسته های مقاومت بسیج در كل دنیا گفت: تشكیل این هسته ها در حال تحقق است .

وی با اشاره به نامگذاری 25 آبان تا پنجم آذر ،سالروز تشكیل بسیج مستضعفان به نام دهه بسیج ، تشكیل ستاد این دهه در شهرستان سبزوار را یادآور شد و گفت: برنامه های خوبی از نظر كمی و كیفی برای اجرا در طول این دهه در سطح شهرها و وروستاهای شهرستان های سبزوار و خوشاب پیش بینی شده است.

این مسوول تزیین سطح شهرستان با نصب طاق نصرت ، بنر و ... ، فضا سازی فرهنگی محله ها و آذین بندی مساجد ، حسینیه ها ،تكایا و پایگاه های بسیج ، برگزاری مسابقات قرآنی ، فرهنگی ، هنری و ورزشی در سطح شهرستان را از جمله برنامه ها به مناسبت این دهه برشمرد و گفت: از جمله برنامه كوهنوردی با حضور 200 نفر از كوهنوردان استان به مقصد ارتفاعات شملق سبزوار انجام می شود.

وی از برگزاری نشست های روشنگری با موضوع انتخابات و انتخاب اصلح در سطح مدارس ، دانشگاه ها ، حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج و ... هم در این دهه خبر داد و گفت: انتخابات امسال مهمترین انتخابات از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی است چرا كه نخستین انتخاباتی است كه پس از فتنه سال 88 برگزار می شود.

وی با اظهار اینكه سپاه با توجه به رسالت خود برای حفظ دستاوردهای نظام برگزاری این نشست ها را در برنامه دارد افزود: 30 مورد همایش نهضت روشنگری هم در طول دهه بسیج برگزار خواهیم كرد.

سرهنگ نمدچیان برپایی نمایشگاه ها با موضوعاتی از قبیل بیداری اسلامی ، امر به معروف و نهی از منكر و ارائه عملكرد بسیج در عرصه های مختلف ، برگزاری محافل شب شعر و خاطره گویی در سطح دانشگاه ها ، مدارس و پایگاه ها و حوزه های بسیج و تجلیل از بسیجیان نمونه را از دیگر برنامه های این دهه عنوان كرد.

وی با اشاره به سركشی و تجلیل از خانواده های معظم شهدا و نیز آزادگان ، رزمندگان و جانبازان از برگزاری یادواره های شهدا به ویژه شهدای مفقود الاثر در 26 آبان در تالار كاشفی سبزوار و یادواره شهدای محله زینبیه این شهر نیز خبر داد.

فرمانده ناحیه بسیج سبزوار برگزاری دومین كارگاه آموزشی توانمند سازی بسیجیان در فضای مجازی در بحث مقابله با جنگ نرم را از دیگر برنامه های دهه بسیج با توجه به نیاز زمانی برشمرد.

وی افزود: همچنین با توجه به این نیاز برگزاری همایش مشترك ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد با فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج با محوریت امر به معروف و نهی از منكر را در سطح شهرستان خواهیم داشت.

وی با اشاره به فعالیت شورای امر به معروف و نهی از منكر در پایگاه های مقاومت بسیج با حضور ائمه جماعات ، فرماندهان پایگاه های بسیج و معتمدین و متنفذین هر محله گفت: به اعتقاد ما 90 درصد از معضلات جامعه به این شیوه قابل حل است.

این مسوول افزود: با 10 درصد دیگر از معضلاتی كه ممكن است در جامعه توسط برخی ایجاد شود از طریق ارگان های ذیربط برخورد لازم صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در طول دهه بسیج برنامه های متنوع دیگری همچون تجمع در اماكن متبركه و قرائت میثاق نامه توسط بسیجیان جدید الورود ، اعزام گروه های درمانی به مناطق محروم ، افتتاح ساختمان های حوزه ها و پایگاه های بسیج و تكریم و تجلیل از چهره های موفق فرهنگی ، ورزشی ، هنری و خدمتگزار به نظام را داریم .

وی از بازسازی واقعه غدیر برای اولین بار در محل سالن ورزشی شهید مشكانی سبزوار از 23 تا 26 آذر و نیز تجمع بزرگ گردان های عاشورا ، الزهرا ، امام حسین (ع) و امام علی (ع) در روز پنجم آذر به عنوان بخشی از برنامه های مهم دهه بسیج نام برد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار از اعزام 920 دانش آموز به مناطق عملیاتی جنوب در دومین مرحله اردوهای راهیان نور ، در قالب طرح از مدرسه تا مدرسه در 26 آبان خبر داد و گفت: 840 دانش آموز دیگر هم ششم آذر به این اردوها اعزام می شوند.

وی با بیان اینكه امسال اعزام خواهران هم در برنامه است ،افزود: این فعالیت به ویژه با هدف انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل نوجوان جامعه انجام می شود.

وی غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا ، برگزاری مسابقه سراسری قرآن كریم در رشته های قرائت ، حفظ و مفاهیم در سطح شهرستان و حضور منسجم و سازمان یافته اقشار مختلف بسیج در نماز جمعه سبزوار ، خوشاب و داورزن و ... را از دیگر برنامه های دهه بسیج در سبزوار ذكر كرد.

ایام تشكیل بسیج مستضعفان به فرمان معمار انقلاب ، در سال های گذشته به نام هفته بسیج نامگذاری شده بود كه از امسال به دلیل تراكم برنامه های این ایام به دهه بسیج تبدیل شد. منبع :سبزوارپیام

 
تاریخ : شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

بسیج به عنوان الگوی موفق حضور در عرصه های مختلف به دنیا معرفی شده است


 مسوول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار گفت: امروز بسیج به عنوان الگوی موفق حضور در عرصه های مختلف به دنیا معرفی شده و دیگر كشورها و نظام ها به دنبال تعریف چنین الگویی برای نظام خود هستند. 
   
 حجت الاسلام و المسلمین 'حسین زحمتكش'  در آستانه دهه بسیج سبزوار افزود: با توجه به شاخصه ها و ویژگی های بسیج ، آنها قادر به تعریف چنین الگویی نخواهند بود.

وی سه ویژگی و شاخصه بسیج را بصیرت ، معنویت و ولایتمداری ذكر كرد و آن را عامل مهم موفقیت بسیجیان تا امروز و از این پس دانست.

وی با بیان اینكه بصیرت بالای بسیجیان موجب شناخت دوست از دشمن و درخشش بسیج شده، افزود: بسیجیان به بركت این بصیرت جلودار حقیقت در عرصه های مختلف هستند.

حجت الاسلام زحمتكش با بیان اینكه معنویت ، اخلاص ، ایثار ، كار برای خدا انجام دادن و ادای دین و تكلیف نسبت به شهدا ، امام راحل (ره) ، ایثارگران و ... امروز بر بدنه بسیج ما حاكم است، افزود: برخی گمان می كنند امروز در بسیج اخلاص و فداكاری نیست و حال آنكه در اشتباه هستند.

وی معنویت حاكم بر جامعه را به بركت وجود بسیج عنوان كرد و افزود: اگر بسیج ، برنامه های بسیج ، حضور میدانی بسیج در عرصه های مختلف و آگاهی و بصیرت بسیج نبود امروز انقلاب با چالش های بزرگی روبرو می شد.

وی افزود: یكی از عوامل وحشت دشمنان از بسیج تا به امروز ناشی از بصیرت و معنویت بسیج است همانگونه كه دشمنان از رزمندگان ما به همین دلیل در دوران دفاع مقدس وحشت داشتند.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در بسیج ناحیه سبزوار برگزاری دوره های تربیت و تعالی در بسیج و سپاه را هم برای تقویت روحیه و بنیه معنوی بسیجیان ذكر كرد و آن را رسالتی مهم برشمرد.

وی بسیج را تابع محض ولی فقیه معرفی كرد و افزود: دشمنان تا امروز سعی كردند عمود خیمه ولایت را بردارند اما شاهد حضور نیروی عظیمی پشت سر ولایت و اطاعت محض از رهبری هستند.

حجت الاسلام زحمتكش تاكید كرد : از این پس هم بسیج با همین شاخصه ها در عرصه های مختلف به ویژه انتخابات حضوری آگاهانه و هدفمند خواهد داشت.

وی بخشی از دستاوردهای حضور بسیج در عرصه های نظامی و هشت سال دفاع مقدس ، اقتصادی ، محرومیت زدایی ، امنیتی ، علمی ، سیاسی ، فرهنگی و ... و همچنین نقش مهم و بی بدیل بسیج در مقابله با جنگ نرم دشمن و بحران های ایجاد شده توسط دشمنان را هم بیان كرد.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار با اظهار اینكه دفاع از نظام اولین ، مقدس ترین و واجب ترین فرایض ملت ایران است گفت: بسیجی كسی است كه دفاع از نظام و انقلاب را برعهده دارد و این دفاع ، دفاع از اسلام و قرآن است.

وی همچنین انقلاب اسلامی ایران را یكی از پدیده های قرن اخیر و نیز بر هم زننده معادلات جهانی از طریق قرار دادن دین در صحنه حكومت معرفی كرد و افزود: تشكیل ارتش 20 میلیونی تحت عنوان بسیج مستضعفین یكی از برجسته ترین و مهم ترین دستاوردهای انقلاب است.

25 آبان تا 5 آذر سالروز تشكیل بسیج مستضفین به فرمان امام راحل (ره) به نام دهه بیسج نامگذاری شده است.
 
موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار،مجید تهران را با شکست بدرقه کرد


در هفته نخست مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان کشور ، تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار در نخستین بازی خود به مصاف تیم مجید تهران رفت و این تیم را با شکست بدرقه کرد.    
تیم هندبال بانوان ثامن الحجج (ع) سبزوار که امسال نخستین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می کند این مسابقه را با نتیجه 22 بر 20 به نفع خود پایان داد.
نیمه نخست این مسابقه که روز جمعه در سالن هندبال سربداران سبزوار برگزار شد هم با نتیجه 12 بر 10 به نفع تیم هندبال سبزوار رقم خورد.
این مسابقه را خانم ها "محمدی" و "ادیبی" از مازندران قضاوت کردند و نظارت آن را خانم "نظر زاده" از کرج عهده دار بود.
در این فصل از لیگ برتر هندبال بانوان کشور 10 تیم حضور دارند.
تیم هندبال بانوان ثامن الحجج (ع) سبزوار هفته آینده با تیم ذوب آهن اصفهان مسابقه دارد. 
موضوعات مرتبط: ورزشی
تاریخ : جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

بازی تیم آقایان ثامن الحجج (ع) سبزوار مقابل هپکوی اراک لغو شد


بازی تیم هندبال آقایان ثامن الحجج (ع) سبزوار مقابل هپکوی اراک در نخستین هفته از مسابقات لیگ برتر هندبال کشور لغو شد.   
سرمربی تیم هندبال ثامن الحجج (ع) سبزوار  در مورد علت لغو این بازی گفت: طبق اعلام فدراسیون به ما تیم هپکو به دلیل برخی مشکلات در سبزوار حضور نمی یابد و این مسابقه لغو شده است.
به گفته "قاسم شعبان پور" تیم سبزوار هفته آینده با مس کرمان مسابقه خواهد داشت.
بازی تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار مقابل هپکوی اراک قرار بود ساعت 16 امروز جمعه در سالن هندبال سربداران سبزوار برگزار شود. منبع سبزوارپیام


تاریخ : جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

مسوولان باید نگاه ویژه به قشرجوان و نوجوان داشته باشند


 نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبزوار گفت: با توجه به جنگ نرم دشمنان، مسوولان باید نگاه ویژه ای به جوانان و نوجوانان داشته باشند. 
  
به گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبزوار، حجت الاسلام 'حسین زحمتكش' در هنرستان شهید دیواندری سبزوار خطاب به دانش آموزان گفت: امروز مهمترین وظیفه شما در مقابل شهدا ادامه دادن راه آن بزرگواران با تلاش در جبهه علم و عمل است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی امروز به شهید فهمیده هایی با سلاح علم ، عمل ، ایمان و اخلاق برای مقابله با تهاجم فرهنگی و نرم دشمن نیاز دارد.

وی به نقش پررنگ دانش آموزان در میدان جنگ تحمیلی اشاره كرد و اظهار داشت: تعداد بسیار شهدای دانش آموز در هشت سال دفاع مقدس نشان از ایمان و عزم راسخ این عزیزان دارد.

 
موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

حدود 400 تخت بیمارستانی در سبزوار نیاز داریم


 معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی سبزوار گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه حدود 400 تخت بیمارستانی در این شهرستان نیاز داریم.
  
 
به گزارش سبزوارپیام،'ابوالقاسم ابراهیمی'  در جمع برخی مسوولین اجرایی سبزوار افزود: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید بیش از 800 تخت فعال در این شهرستان وجود داشته باشد.

وی گفت: تعداد تختهای موجود در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشكی سبزوار حدود 440 تخت است.

وی افزود: با بهره برداری از بیمارستان حشمتیه این شهرستان نیز كه دارای ظرفیت اسمی 160 تخت می باشد، این كمبود رفع نمی شود.

وی بیمارستان امداد سبزوار را هم با بیش از 50 سال قدمت دارای ظرفیت 50 تخت ذكر كرد و گفت: هم اكنون با 120 تخت از این بیمارستان بهره برداری می شود.

وی احداث یك بیمارستان در پردیس دانشگاه علوم پزشكی سبزوار با بخش های جدید بیمارستانی و مراكز تحقیقاتی و آموزشی را به عنوان نیاز شهرستان مطرح كرد و افزود: مطالعه این طرح انجام شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی سبزوار اظهارداشت: طی دولت های نهم و دهم كاركنان این دانشگاه دو برابر شده اما در این بخش هنوز هم كمبود داریم.

وی گفت: این دانشگاه حدود 200 میلیارد ریال در دولت های نهم و دهم و دور اول و دوم سفرهای ریاست جمهوری به استان ازطریق مصوبات سفرها جذب كرده است.

وی با بیان اینكه سبزوار در استان پس از مشهد مقدس از نظر سطح درمانی بالاترین سطح و بیشترین پوشش را دارد افزود: این شهرستان در زمینه درمان می تواند به عنوان معین استان باشد. 
موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

نبود كتابخانه مركزی یكی از مشكلات جدی سبزوار است


معاون استاندار و فرماندار سبزوار یكی از مشكلات جدی این شهرستان را نبود كتابخانه مركزی عنوان كرد و وجود آن را برای این شهرستان یك ضرورت دانست. 
  به گزارش سبزوارپیام، ' قاسم شعبانی'  در نشستی كه در آستانه هفته كتاب و كتابخوانی برگزار شد این مطلب را در اشاره به تعداد زیاد دانشجویان و ... در سبزوار بیان كرد و اظهار داشت: نهاد كتابخانه های عمومی تعهد داده از منابع در اختیار ، منابع لازم برای این كتابخانه را پیش بینی كند.

وی همچنین با بیان این شهرستان از نظر مشاركت مردم در ایجاد كتابخانه ها رتبه دوم را دارد ،افزود: این موضوع نشان دهنده فرهنگ غنی مردم سبزوار است.

وی بر فضا سازی و فرهنگ سازی برای نهادینه شدن فرهنگ كتابخوانی به ویژه بین قشر نوجوان و جوان تاكید كرد و گفت: فرهنگ كتابخوانی در حال حاضر بین مردم ضعیف است.

رییس اداره كتابخانه های عمومی سبزوار هم با بیان اینكه هشت كتابخانه نهادی و 10 كتابخانه مشاركتی در این شهرستان فعال هستند، گفت: از ابتدای امسال حدود 200 هزار نفر به این كتابخانه ها مراجعه داشته اند.

' زیبا باغانی' با اظهار اینكه از نظر تعداد كتابخانه ها پس از مشهد در رتبه دوم استان هستیم افزود: 25 هزار نفر عضو كتابخانه های سبزوار هستند.

وی همچنین با اشاره به فرهنگ ضعیف كتابخوانی ، از راه اندازی بخش كودك در هشت كتابخانه نهادی این شهرستان همزمان با هفته كتاب و به منظور رفع این دغدغه خبر داد و افزود: ایستگاه های مطالعه هم در بانك ها ، بیمارستان ها و ادارات دارای مراجعه كننده زیاد این شهرستان ایجاد می شوند.

وی با اشاره به تبدیل شدن بیشتر كتابخانه ها به قرائتخانه ، ترغیب دانش آموزان به تحقیق و پژوهش در كتابخانه ها ،از طریق آموزش و پرورش را راه حلی برای آشنایی آنها با خدمات كتابخانه ها عنوان كرد.

رییس اداره كتابخانه های عمومی سبزوار با اشاره به نامگذاری روز 24 آبان به عنوان روز كتاب و كتابخوانی و آغاز این هفته از 22 گفت: این هفته فرصت خوبی برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در حوزه كتاب و كتابخوانی است.

حجت الاسلام و المسلمین 'غلامحسین ابراهیمی' امام جمعه سبزوار هم به خرید كتاب با هزینه حدود 60 میلیون ریال در سال و اهدای آن به كتابخانه ها و اقشار مختلف به منظور ترویج فرهنگ كتابخوانی اشاره كرد.

'حسین مقصودی' شهردار سبزوار هم گفت: 10 میلیون ریال بن كتاب به تعدادی از مدارس محروم محله های كلاته سیفر ، صالح اباد ، جعفر اباد و چهل متری دوم این شهر به مناسبت هفته كتاب اهدا می شود.

' راضیه حداد نیا' دبیر كمیته بانوان و خانواده فرمانداری سبزوار هم عضویت رایگان در كتابخانه ها در هفته كتاب و كتابخوانی همراه با اطلاع رسانی گسترده در این مورد ، اجرای طرح اهدای كتاب توسط خانواده ها و فعال كردن كتابخانه های سیار به ویژه در بخش های این شهرستان را پیشنهاد داد. منیع :سبزوارپیام

 
موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

بازی بعدی ثامن الحجج (ع) با ذوب آهن بازی سختی خواهد بود


سرمربی هندبال بانوان ثامن الحجج(ع) سبزوار گفت: بازی بعدی ثامن الحجج(ع) که با تیم ذوب آهن اصفهان خواهد بود بازی بسیار سختی خواهد بود.
غارسی در پایان مسابقه امروز ثامن و مجید تهران  اظهار داشت: ثامن الحجج(ع) در مسابقه بعد خود در اصفهان به مصاف تیم قدرتمند ذوب آهن خواهد رفت که امیدواریم در پایان مسابقه ثامن برنده بازی باشد.
وی با اشاره به اینکه هیچ شناختی از تیم جدید مجید تهران نداشتیم تا بازی هایشان را آنالیز و نقاط قوت و ضعف را به بازیکنان گوشزد کنیم، افزود: هر چند نتیجه در پایان به سود ما اتمام رسید اما این توجیه خوبی برای بازیکنان ثامن نیست چرا که با دست کم گرفتن تیم مجید نتیجه نزدیک 22 بر 20 را رقم زدند در حالیکه به نظر بنده این تفاضل می توانست بیش از 15 گل باشد.
غارسی از نحوه داوری این بازی نیز ابراز نارضایتی کرد و اذعان داشت: داوری بازی فوق العاده ضعیف بود واقعا نباید برای این گونه بازی ها که هر دو تیم سرعتی هستند، این داورها انتخاب می شدند.
سرمربی تیم هندبال بانوان ثامن الحجج(ع) سبزوار به مصدومیت بازیکن کلیدی خود نیز اشاره و خاطر نشان کرد: متاسفانه در همین بازی نخست شیما زارع که یکی از بهترین بازیکنان تیم است از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شد و مشخص نیست که برای بازی بعد که با ذوب آهن است تیم را همراهی خواهد کرد.
غارسی بازیکنان تیم هندبال بانوان سبزوار را متشکل از 3 بازیکن خارجی،4 شیرازی، یک اصفهانی، 3 مشهدی و 6 بازیکن سبزواری عنوان کرد.
سرمربی تیم هندبال بانوان مجید تهران نیز مسابقه امروز را عالی و پایاپای عنوان کرد و گفت: تیم ثامن تیم فوق العاده باتجربه ای است که موفق شده در دوره های قبلی لیگ هندبال عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی را بدست آورد.
فرنوش اویسی با بیان اینکه تیم مجید تهران تیمی نوپا، جوان و با انگیزه ای است، مهمترین نقطه ضعف تیم خود را در مسابقه امروزبی تجربگی بازیکنان خود بیان کرد.


تاریخ : جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

تیم هندبال بانوان ثامن الحجج (ع) میهمان خود را با شکست بدرقه کرد.


تیم هندبال بانوان ثامن الحجج ع میهمان خود را با شکست بدرقه کرد

 تیم هندبال بانوان ثامن الحجج (ع) میهمان خود را با شکست بدرقه کرد.
 هفته نخست هفتمین دوره مسابقات لیگ برتر بانوان امروز جمعه بیستم آبانماه در شهرهای مختلف کشور برگزار شد. در سبزوار دیدار تیم های هندبال بانوان ثامن الحجج (ع) که برای اولین بار در سوپر لیگ به میدان می رفت با مجیدتهران با پیروزی 22 بر 20  به سود ثامن به پایان رسید.
ثامن نیمه نخست با پیروزی 12  بر 10 به رختکن رفت.
حدود 150بانوی سبزواری از نزدیک این دیدار را نظاره کردند.

گفتنی است طیبه قانع، راضیه امامی، اکرم روشن دوست، زهرا آبباریکی، فاطمه جعفری، شیما زارع، خدیجه قانع، مژگان روح نواز، فریبا جلینی، حاجی، زهرا فهیمی، رویا نوروزی، سامینا، والنجینا و سلطان اعضای تیم هندبال بانوان ثامن الحجج(ع) هستند.


موضوعات مرتبط: ورزشی
تاریخ : جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

هر تهدیدی علیه ایران با پاسخی پیشمان كننده روبرو خواهد شد


امام جمعه موقت شهرستان جغتای گفت: هرگونه تهدید نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران ، با پاسخی پشیمان كننده ای رو برو خواهد شد . 
   
 به گزارش سبزوارپیام ،حجت الاسلام و المسلمین سید مجید هاشمی در نماز جمعه شهرستان جغتای فرمودند: جنجال تبلیغاتی آمریكا و رژیم صهیونیستی در رابطه با حمله به تاسیسات هسته ای ایران ،شانتاژ تبلیغاتی و جنگ روانی است اما در عین حال ایران اسلامی در مقابل زروگویی ها خواهد ایستاد.

وی گزارش دبیركل آژانس بین المللی انرزی هسته ای را كاملا مغرضانه خواند و آن را دیكته شده آمریكا و رژیم منفور صهیونیستی دانست .

وی در ادامه با اشاره به اینكه غدیر به معنای معرفی امام برحق است كه راه پیامبر (ص) را ادامه دهد ، گفت: بدخوهان به ظاهر مانع اجرای فرمان خدا در غدیر شدند اما غذیر همچنان چراغ پرنور در تاریخ می ذرخشد.

وی همچنین به فرهنگ كتاب و كتابخوانی اشاره كرد و افزود: همه مردم لازم است همان طور كه لباس و پوشاك تهیه می كنند ، كتابهای ارزشمند را برای خود تهیه كنند و روزانه ساعتی را به مطالعه بپردازند .

وی افزود: وظیفه وزارت ارشاد اسلامی و صدا سیما است كه فرهنگ كتابخوانی را رایج كنند و كتابهای جدید و متناسب با روز را در ساعات مشخص تبلیغ و معرفی كنند.

 
موضوعات مرتبط: گزارش
تاریخ : پنجشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

عمق بخشی مباحث اعتقادی و بصیرتی دانش آموزان یك تكلیف دینی است
  

مسوول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار خطاب به مسوولین گفت : عمق بخش مباحث اعتقادی ، اخلاقی ، دینی و بصیرتی دانش آموزان یك تكلیف دینی و اسلامی است. 
  
به گزارش  روابط عمومی سپاه ناحیه سبزوار،حجت الاسلام والمسلمین 'حسین زحمتكش' در همایش مربیان درس آمادگی دفاعی و مدیران حلقه های صالحین بسیج دانش آموزی شهرستان سبزوار به بیان آفت ها و آسیب هایی كه انقلاب ها و نهضت های اسلامی را تهدید می كند پرداخت.

این مسوول در ادامه با اشاره به سخنانی از شهید مطهری در خصوص نهضت های اسلامی، اظهار داشت :در چندین سال گذشته نفوذ اندیشه های بیگانه برای مخدوش ساختن چهره انقلاب بسیار زیاد بوده است.

این همایش كه در محل حسینیه عاشقان ثارا... ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار برگزار شد بیش از 300 خواهر و برادر بسیجی حضور داشتند.

 
تاریخ : پنجشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

دلیل اصلی تعطیلی جایگاه های سوخت کاشفی و توحید شهر اعلام شد


مدیر عامل سازمان تاکسیرانی سبزوار تعمیرات را علت اصلی تعطیلی جایگاه های سوخت سی ان جی کاشفی جنوبی و توحید شهر عنوان کرد.
امیر ناطقی با بیان اینکه جایگاه CNG توحید شهر از 4 آبان ماه قطع شده است، گفت: با توجه به اینکه به ازاء  هر 4 هزار ساعتی که دستگاه ها در جایگاه CNG کار می کنند نیاز به یکسری تعمیرات اساسی وجود دارد.
وی ادامه داد: علت اصلی قطع گاز دراین جایگاه  انجام تعمیرات اساسی است که اکنون نیز در حال انجام است.
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی سبزوار افزود: با توجه به اینکه تعدادی از قطعات جایگاه توحید شهر نیاز به تعمیر و تعدادی نیز باید تعویض شوند درصدد تهیه این قطعات توسط تعمیرکار مجاز هستیم، البته باید توضیح داد که حل مشکل و تزریق گاز به این جایگاه کمی زمانبر خواهد بود.
ناطقی درباره جایگاه  CNG کاشفی نیز ابراز داشت: پیمانکار مربوطه گرفته شده تا بحث برگشت گاز از کمپرسور به کنتور میترینگ شرکت گاز انجام شود و ان شاءا... قرار است تا یک هفته آینده با شرکتی صحبت و توافق شود تا بحث تعمیرات این جایگاه را برعهده گیرد.   


تاریخ : پنجشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

سرود ویژه سبزوار پس از ابلاغ رسمی استانداری درتمام مراسم پخش می شود


معاون استاندار و فرماندار سبزوار از نهایی شدن سرود ویژه این شهرستان خبر داد و گفت: این سرود پس از ابلاغ رسمی استانداری در تمام مراسم و مناسبت های شهرستان پس از سرود ملی جمهوری اسلامی پخش می شود. 
  
به گزارش سبزوارپیام، 'قاسم شعبانی عطار'  درنشستی با حضور شماری از مسوولان و دست اندركاران تهیه سرود ویژه سبزوار افزود: این شهرستان جزو هشت شهرستان استان است كه سرود ویژه آن نهایی شده است.

وی بابیان اینكه ساخت این سرود در همه شهرستان ها از ابتكارات استاندار خراسان رضوی بود اظهارداشت: طولانی شدن فرآیند تهیه آن به دلیل محول شدن نتیجه نهایی كار به مركز استان بود.

وی این سرود را نقطه عطفی برای شهرستان و كاری ماندگار عنوان كرد و گفت: از این پیشنهاد و ابتكار دكتر صلاحی استاندار خراسان رضوی و مجموعه دست اندركاران تهیه سرود محلی سبزوار قدردانی خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار هم از رونمایی سرود ویژه این شهرستان با حضور استاندار خراسان رضوی در آینده نزدیك، خبر داد.

'مجید عسكری' با بیان اینكه سرود ویژه سبزوار در هفت بیت با مدت زمان سه دقیقه تهیه شده است، شعر آن را متعلق به استاد شنوایی مشهور به 'شهاب سبزواری' مسوول انجمن شعر فروردین، آهنگساز آن را 'استیری' مسوول انجمن موسیقی و تهیه كنندگان نماهنگ آن را دفتر خبر صدا و سیمای سبزوار به كارگردانی 'رضا نامنی' معرفی كرد.

وی با بیان اینكه سرود ویژه سبزوار موفق به كسب نمره الف در استان شده است افزود: شعر این سرود به گفته اعضای گروه ارزیابی بهترین شعر در استان از نظر مطابقت آن با اشعار محلی خواسته شده است.

وی در معرفی ملاك ها و اهداف تعیین شده برای سرودهای ویژه شهرستان ها گفت: این سرود باید بیانگر فرهنگ ملی و استانی به طور كلی و خرده فرهنگ های شهرستان ها ،آداب و رسوم ، باورها ، ارزش های محلی و بومی، مفاخر، آثار، محصولات و صنایع دستی هر شهرستان باشد.

وی معرفی فرهنگ بومی و محلی شهرستان در قالب شعر و سرود ، تلاش برای افزایش تعاملات و آشنایی بیشتر بین خرده فرهنگ ها ، ایجاد روحیه نشاط و افتخار آفرینی بین مردم را بخشی از اهداف ساخت سرود های ویژه شهرستانی برشمرد.

'شنوایی' شاعر سراینده سرود ویژه سبزوار هم رعایت صبغه بومی و محلی در وزن 80 درصد از ابیات، استفاده از برخی تكیه كلام های سبزواری، نام بردن از حكیم سبزواری، كاشفی و حاج ملاهادی، اشاره به واقعه تاریخی حمله تیمور و استمرار آن در زمان، تاكید بر شهید و شهادت و آغاز شعر با نام سبزوار و پایان دادن آن با نام ایران را بخشی از ویژگی های سرود ویژه سبزوار برشمرد.

' استیری' آهنگساز سرود ویژه سبزوار هم گنجاندن شعر محلی در قالب حماسی بدون لطمه به محلی بودن شعر و شروع این سرود با آهنگ بسیار قدیمی منطقه سبزوار به نام 'آوغونی' كه نوازندگان قدیمی 'قشمه' در روستاها آن را می نواختند از جمله ویژگی های آهنگ سرود ویژه سبزوار عنوان كرد.

'رضا نامنی' مدیر دفتر خبر صدا و سیمای سبزوار هم سرود ویژه این شهرستان را از سرودهای رعایت كننده تمام شرایط لازم در استان معرفی كرد و گفت: سرود ویژه سبزوار كار فاخری ازنظر شعر وموسیقی به شمار می رود. منبع سبزوارپیام


تاریخ : پنجشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد
 بابانوان بدحجاب شاغل در ادارات باید ازطریق راهكارهای اداری برخورد شود


 

رئیس شورای فرهنگ عمومی سبزوار گفت: باید با بانوان بدحجاب شاغل در ادارات و اماكن دولتی و عمومی از طریق اعمال راهكارهای اداری و قانونی برخورد شود. 
   
 به گزارش سبزوارپیام، حجت الاسلام 'غلامحسین ابراهیمی'  در نشست شورای فرهنگ عمومی سبزوار، با بیان اینكه ابتدا باید خود و سپس جامعه را اصلاح كنیم افزود: رعایت حجاب و عفاف باید از ادارات ، آموزش و پرورش و دانشگاهها آغاز شود.

وی با اشاره به جلوگیری از تخلفات در برخی از سازمانها با راهكارهایی همچون درج در سابقه فرد متخلف گفت: برای تخلفات مختلف مجازات هایی از جمله درج در سابقه ، كاهش مزایا ، توبیخ های كتبی و شفاهی پیش بینی شده كه این برنامه باید برای بانوان بدحجاب در ادارات هم عملی شود.

امام جمعه سبزوار همچنین با اشاره به حضور فروشندگان بدحجاب در برخی مغازه های شهر گفت: بعد از تذكرات و اخطاریه، لغو پروانه كسب اینگونه مغازه ها می تواند در رفع این معضل موثر باشد.

وی افزود: در كنار این برخوردها باید كار تبلیغی هم توسط دستگاههای فرهنگی و روحانیون در مساجد انجام شود.

حجت الاسلام 'ابراهیمی' به شیطنت دشمنان برای كم رنگ كردن حجاب بانوان چادری در جامعه اشاره كرد و افزود: دستی در كار هست كه در صدد بد جلوه دادن 'چادری ها' و در نهایت این نوع حجاب است كه باید مراقب بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سبزوار استفاده از لباس های چسبیده به بدن را معادل بی حجابی ذكر كرد.

وی همچنین با اشاره به استفاده از ارگ و موسیقی های غیر مجاز در برخی مجالس شادی حتی در روستاها، از فرماندار سبزوار خواست با اعلام این موضوع به بخشداران ، دهیاران و شوراهای اسلامی برای رفع این مشكل اقدام شود.

امام جمعه سبزوار با بیان اینكه گناه و عادت به گناه به منزله سمی است كه فكر، روح و معنویت انسان را می كشد افزود: برخی معضلات جامعه باید در قالب امر به معروف و نهی از منكر و بخشی باید در قالب فرهنگ عمومی حل شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار هم از تعیین 19 گروه ارزیاب به صورت تخصصی و عمومی برای ارزیابی وضعیت عفاف و حجاب نهادها و دستگاه های اجرایی این شهرستان خبر داد.

'قاسم شعبانی' با بیان اینكه جمع بندی نهایی این ارزیابی به استان ارسال شده است گفت: این اقدام در قالب رویكرد كوتاه مدت پیش بینی شده در كارگروه فرهنگ حجاب و عفاف استان انجام شده است.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی سبزوار همچنین بر جلوگیری استفاده از آلات و ادوات موسیقی غیر مجاز در مراسم مختلف تاكید كرد و افزود: در شورای اداری شهرستان هم تذكر لازم در این زمینه داده خواهد شد.

سرود ویژه سبزوار هم در این نشست با تایید اعضای شورای فرهنگ عمومی سبزوار نهایی شد. منبع سبزوارپیام
 
تاریخ : چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

هفته جاری 4/47 میلیمتر بارندگی در سبزوار ثبت شده است.


 معاون مدیر كل و رییس اداره هواشناسی سبزوار گفت: ازابتدای سال زراعی جاری تاروز سه شنبه هفته جاری 4/47 میلیمتر بارندگی در این شهرستان ثبت شده است.
  
 
به گزارش وبلاگ  سبزوارنیوز ، ' محمد عطار سیاح' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران بارندگی فصل پائیز امسال را بسیار خوب توصیف و آن را ناشی از تغییر اقلیم عنوان كرد.

وی افزود: بارندگی سبزوار در مدت مشابه سال قبل5/3 میلیمتر و در دوره آماری بلندمدت به طور میانگین حدود هشت میلیمتر بوده است.

وی خاطر نشان كرد: 17 میلیمتر از بارندگی پائیز امسال این شهرستان مربوط به 48 ساعت گذشته است.

سیاح با اظهار اینكه در نتیجه تغییر اقلیم در امسال ، بارش های سنگین و تغییر و جابجایی فصول را خواهیم داشت ، افزود:این تغییر اقلیم تا كنون خود را در قالب جابجایی بارندگی به سمت پائیز نشان داده است.

سال زراعی از ابتدای مهر هر سال آغاز و تا پایان شهریور سال بعد از آن ادامه دارد.

 
تاریخ : چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

روشنایی شهر سبزوار اصلا مطلوب نیست و جای کار فراوانی دارد


 مدیر برق سبزوار گفت: سبزوار تقریبا خاموش را  روشن خواهیم کرد.
هادی انبیایی با بیان اینکه روشنایی شهر سبزوار اصلا مطلوب نیست و جای کار فراوانی دارد اظهار داشت: سبزوار باید روشن تر از لحاظ فعلی شود در این راستا دو نمونه از طرح های جدید در بحث روشنایی در آینده ای نزدیک رونمایی خواهد شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که با توجه به تعریض معابر و خیابان ها بحث جابجایی تیرهای برق چگونه انجام می شود خاطر نشان کرد: توافقی بین اداره برق و شهرداری صورت گرفته تا این فرایند تسهیل و تسریع  شود یک نمونه از این تعامل بحث اصلاحات هندسی کمربندی سبزوار بود که توسط شهرداری صورت گرفت و اداره برق نیز همراه با شهرداری در جابجایی تیرهای برق مشارکت کرد.
انبیایی با اشاره به اینکه روشنایی داخل پارک ها، امامزادگان و محوطه ها به غیر از معابر عمومی بر عهده متولی آن مکان است که می توانند با خرید کنتور و تامین انرژی، روشنایی مجموعه خود را تامین کنند، اظهار داشت: در این راستا با شهردار سبزوار صحبت و مقرر شده تسریع کارها دوسویه باشد تا اماکنی که کنتور ندارد کنتور خریداری کنند.
وی در پاسخ به پرسشی که برخی خیابان ها مانند 24 متری انقلاب دارای تیرهای برق فراوانی است که در پیاده رو واقع شده است، خاطر نشان کرد: در این راستا بدنبال اولویت گذاری نیازهای سطح شهر هستیم باید دید که چه اولویت هایی در سطح شهر وجود دارد مانند نصب کنتور، برق رسانی به روستاها، تامین روشنایی پارک ها در هر صورت با ایجاد تعادل و هماهنگی بین مسئولان و متولیان بر حسب نیاز، پاسخگویی می شود. تاریخ : سه شنبه هفدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

مسئول روابط عمومی آبفا سبزوار مقام نخست مسابقه خوشنویسی را از آن خود کرد


به گزارش روابط عمومی آبفا خراسان رضوی علی طوسی ثانی در مسابقه خوشنویسی مکتب +خانه  که همزمان با میلاد حضرت رضا (ع)  در موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد موفق به کسب مقام نخست این  مسابقه شد .

مچنین در مراسمی  در نگارخانه رضوان مشهد از این هنرمند سبزواری  با حضور جمع زیادی از  استادان  خوشنویسی  استان قدردانی و به وی لوح سپاس اهدا شد .
در قسمتی از لوح سپاس این مسابقه به مسئول روابط عمومی ابفا سبزوار  آمده است . با تجلیل از حضور موثر حضرتعالی در مسابقه خوشنویسی مکتب + خانه  با هدف معرفی قابلیت های کاربردی هنر خوشنویسی بدینوسیله از شما به عنوان برگزیده بخش اساتید قدردانی  می شود .
تاریخ : سه شنبه هفدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

تیم سبزوار، مقام سوم هفتمین دوره مسابقات فوتسال جانبازان خراسان رضوی راکسب کرد


سرپرست تیم فوتسال جانبازان سبزوار از کسب  مقام سومی  هفتمین دوره مسابقات فوتسال جانبازان استان خراسان رضوی خبر داد.
"اسماعیل دلیری " در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: هفتمین دوره مسابقات فوتسال جانبازان استان چندی قبل با حضور سه تیم از مناطق سه گانه مشهد و 10 تیم شهرستانی  برگزار شد که در چهار گروه به رقابت پرداختند .
وی اظهار داشت : در این مسابقات  چهار تیم مشهد 1، مشهد 2، سبزوار وتربت حیدریه به نیمه نهایی راه یافتند و در پایان  پس از  مشهد 1 و مشهد 2  تیم ،سبزوار به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یافت.  سبزوارپیام


تاریخ : سه شنبه هفدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

وزيرارشاد: هديه روزخبرنگاربزودي به واجدان شرايط پرداخت مي شود


  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با يادآوري اينكه تاكنون بالغ بر هفت هزار نفر از خبرنگاران در سايت سمان ثبت نام كرده اند،از پرداخت هديه رييس جمهوري به مناسبت روز خبرنگار به واجدان شرايط درآينده نزديك خبر داد. 
    
'سيدمحمد حسيني' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: با توجه به اعلام و دستور دكتر احمدي نژاد رييس جمهوري در گراميداشت 17 مرداد 'روز خبرنگار' براي درنظر گرفتن هديه اي براي اين قشر،اقدامات لازم براي ثبت نام از خبرنگاران آغاز شد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، ثبت نام در سايت معاونت امور مطبوعاتي اين وزارتخانه را از شرايط اصلي دريافت اين هديه براي خبرنگاران عنوان كرد و گفت: در پي فراخوان قبلي تاكنون بالغ بر هفت هزار نفر در اين سايت ثبت نام كرده اند كه طبق هماهنگي هاي بعمل آمده بزودي توسط معاونت مطبوعاتي اسامي افراد واجد شرايط به رياست جمهوري اعلام خواهد شد.

به گفته حسيني با هماهنگي هاي صورت گرفته در پرداخت اين هديه به خبرنگاران واجد شرايط مشكلي وجود ندارد و ان شاالله بزودي پرداخت خواهد شد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص خبرنگاران واجدشرايط جا مانده از ثبت نام و يا بعضا پرونده هاي ناقص يادآورشد: از آنجايي كه در فراخوان قبلي ثبت نام براي دومين بار تمدبد شده بود لذا درباره امكان تمديد مجدد ثبت نام خبرنگاران جامانده نيز موضوع از طريق معاونت مطبوعاتي بررسي و نتيجه آن اطلاع رساني مي شود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد:از آنجاييكه دستور رئيس جمهوري كلي و همه خبرنگاران را در بر مي گيرد لذا در صدد خواهيم بود كه براي اين افراد و يا كساني كه پرونده هاي آنها داراي نواقصي است تدبيري انديشيده شود تا كسي از خبرنگاران از اين امر بي بهره نماند.

حسيني يادآور شد: طبق اعلام قبلي اين هديه براي خبرنگاران متاهل 400 هزار تومان و براي خبرنگاران مجرد نيز 300 هزار تومان تعيين شده است.

 
تاریخ : دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

طرح صدور انقلاب نشات گرفته از توجه معمار انقلاب به پيام هاي حج است


 خطيب نماز عيد قربان سبزوار گفت: فرموده معمار كبير انقلاب اسلامي براي صدور انقلاب نشات گرفته از توجه ايشان به پيام هاي حج است. 
  
حجت الاسلام و المسلمين 'محمد سليماني' روز دوشنبه در خطبه هاي نماز عيدقربان كه با حضور گسترده مردم خداجوي سبزوار در محل مسجد جامع اين شهرستان اقامه شد، اظهار داشت: عيد قربان وقايعي در خود دارد كه به آن عظمت و درخشش داده است.

وي افزود: عيد سعيد قربان از اعيادي است كه همه مسمانان روي زمين با هر مذهبي آن را پذيرفته و مي پذيرند.

وي فرمان خداوند به حضرت ابراهيم (ع) براي دعوت به حج و وعده الهي براي رساندن نداي اين دعوت به مردم را مورد اشاره قرار داد و گفت: در آن زمان تعداد كمي نداي دعوت به حج را پاسخ گفتند اما امروز سه ميليون حاجي نداي 'لبيك اللهم لبيك' سر مي دهند كه نشان تحقق وعده خداوند است.

وي فرموده معمار كبير انقلاب اسلامي براي صدور انقلاب را نيز با توجه به پيام هاي حج عنوان كرد و گفت: عده اي كه كم هم نبودند به اين پيام آسماني توجه نداشتند و صدور انقلاب را در مقابل ابرقدرت هاي غرب و شرق غير ممكن مي دانستند.

امام جمعه موقت سبزوار افزود: پس از 32 سال با بيداري اسلامي در كشورهاي مجاور و قلب آفريقا شرايطي به وجود آمد كه حتي براي ما هم قابل تصور نبود.

وي با بيان اينكه اين موارد از فوايد حج است خاطر نشان كرد: دعوت ولي از اولياي الهي به حق گر چه در آن مقطع از سوي عده كمي اجابت شود اما به مدد نيروهاي مرموز الهي آن ندا به گوش آيندگان مي رسد و به آن عمل مي كنند.

وي ضمن اشاره به آياتي از سوره بقره ،بخشي از خواسته هاي حضرت ابراهيم (ع) از خداوند از جمله عنايت روحيه تسليم به ايشان و ذريه شان ،نشان دادن راه روشن و دعاي آن حضرت به توبه و بازگشت را يادآور شد.

خطيب نماز عيد قربان سبزوار با توجه دادن به اين ادعيه به عنوان درس هايي از حضرت ابراهيم گفت: همانگونه حضرت ابراهيم (ع) با وجود تسليم بودن اين خواست را از خداوند داشت ما هم انقلابي هستيم ولي اگر اين راه ادامه يابد مهم است.

وي با بيان اينكه همانند حضرت ابراهيم (ع) اين دعا را بايد براي فرزندان خود هم داشته باشيم اضافه كرد: گاه والدين انقلابي هستند اما فرزندان آنها مقابل انقلاب قرار مي گيرند.

وي چندين بار استغفار حضرت ابراهيم (ع) با وجود پيامبر بودن ايشان را هم درسي براي مسوولان و همه مردم عنوان كرد و گفت: بايستي با پرهيز از غرور در هر مسووليتي اين راه را ادامه دهيم.

حجت الاسلام سليماني افزود: همچنين لزوم وجود رهبر از درس هاي حضرت ابراهيم به همه جهانيان در تمام اعصار است كه بدون آن انسان ها متفرق مي شوندو امكان ادامه راه نيست.

وي پيام مقام معظم رهبري به كنگره عظيم و جهاني حج را مورد اشاره قرار دادو گفت: ايشان در اين پيام خطاب به ملت اسلام خواستار جدي گرفتن وحدت وانسجام بين خود و پرهيز از تفرقه و تكروي و استقامت در ايجاد و اجراي احكام اسلام بودند كه اين پيامي به همه ماست. سبزوارپیام

 
تاریخ : دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

مسابقات هفته نخست ليگ برتر كشتي آزاد كشور در سبزوار آغاز شد


مسابقات هفته نخست ليگ برتر كشتي آزاد كشور در سبزوار آغاز شد

 مسابقات هفته اول ليگ برتر كشتي آزاد كشور با عنوان (جام ولايت ) دو شنبه شب در سالن شهيد مشكاني سبزوار با خيل عظيم تماشاچيان ورزش دوست ديار سربداران آغاز شد. 
   
 به گزارش خبرنگار ايرنا ،آغاز اين مسابقات به ميزباني تيم ثامن الحجج (ع) سبزوار(نماينده استان خراسان رضوي ) و تيم نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي در آيين خاصي در سبزوار برگزار شد.

در مراسم افتتاحيه اين مسابقات شماري از نام آوران ،دلاوران و غيورمردان و پيشكسوتان كشتي در عرصه هاي مختلف المپياد،جهاني ،آسيايي و كشوري كه در اين مراسم دعوت شده بودند مورد تقدير قرار گرفتند.

بر اساس اين گزارش در آغاز مسابقه هفت كشتي گير از هر تيم (ثامن و نيروي زميني )دروزن هاي 55،60،66،74،84،96و 120 كيلوگرم با همديگر به رقابت مي پردازند.

به گزارش خبرنگار ايرنا سرمربي تيم هاي ميزبان و ميهمان محسن كاوه و ناصر ملكي هستند.

عباس نمازيان نماينده كميته ليگ و سرپرست اين مسابقات و جواد فخار نماينده فدراسيون كشتي نيز در اين مسابقات حضور داشتند .

داوران اين مسابقه محمود صياد،علي زارع شريف ،محمد عادل پور و ولي ا…شريفي است .

هيات ژوري اين مسابقات هم بر عهده ابراهيم امامي و رمضان علي رمضان نژاد مي باشد .

سرپرستي تيم هاي ثامن الحجج و نيروي زميني نيز به ترتيب بر عهده سيد رضا عربي و سرهنگ اليف مي باشد.

10 تيم در اين دوره از مسابقات حضور دارند كه در دو گروه پنج تيمي تقسيم شده اند.

در آغاز مراسم افتتاحيه اين مسابقات دكتر مير علي مسوول موسسه مالي اعتباري ثامن الحجج (ع) و قاسم شعبان پور رييس سازمان ورزش اين موسسه به حاضرين خير مقدم گفتند.

 
تاریخ : دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

گزارشی از آخرین تحولات در تیم کشتی سبزوار


رييس هيات كشتي استان خراسان رضوي گفت: به خواست اسپانسر، محسن كاوه سرمربي تيم ثامن‌الحجج(ع) سبزوار شد.

جواد فخار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه خراسان، درباره تغيير در كادر فني تيم كشتي ثامن‌الحجج(ع) سبزوار، تصريح كرد: اسپانسر تيم از ابتدا هم شرط كرده بود تيمي مي‌خواهد كه بتواند جزو سه تيم اول ليگ قرار بگيرد و از آنجا كه امير توكليان به دلايلي موفق نشده بود نفرات مورد نظر اسپانسر را كه جزو نفرات مطرح كشتي كشور هستند، جذب كند، باشگاه ثامن‌الحجج(ع) تقريبا قصد كناره‌گيري از ليگ برتر كشتي را داشت و به دنبال منحل كردن تيم بود.

وي افزود: همزمان با اين اتفاق، محسن كاوه نيز با باشگاه نفت دچار مشكل شده بود و خواسته‌هايش در اين باشگاه برآورده نشده بود.

وي خاطرنشان كرد: روزي كه براي ثبت قرارداد كشتي‌گيران تيم ثامن‌الحجج(ع) من به همراه قاسم شعبان‌پور، مديرعامل باشگاه ثامن‌الحجج(ع) به فدراسيون كشتي رفتيم، او به دليل احتمال انصراف اسپانسر از تيمداري در كشتي قراردادها را ثبت نكرد و براي حفظ اسپانسر رييس فدراسيون كشتي پيشنهاد سپردن هدايت تيم سبزوار به محسن كاوه را داد كه مورد قبول واقع شد و او به همراه كشتي‌گيرانش از جمله فردين معصومي و حسن رحيمي به تيم موسسه مالي و اعتباري ثامن‌الحجج(ع) پيوستند.

فخار درمورد قرارداد امير توكليان به عنوان سرمربي با تيم كشتي موسسه مالي و اعتباري ثامن‌الحجج(ع) گفت: هيچ قراردادي از اين تيم در فدراسيون ثبت نشده بود و هر چه بوده قراردادهاي داخلي بوده كه اعتبار ندارد، براي فدراسيون كشتي و سازمان ليگ ملاك قراردادهايي است كه افراد با حضور در اين سازمان امضا و به ثبت مي‌رسانند.

رييس هيات كشتي استان خراسان رضوي در پاسخ به اين سوال كه آيا با توجه به اظهارات رييس فدراسيون مبني بر وجود اسپانسر براي شركت يك تيم از مشهد در ليگ برتر و با وجود عدم حضور كشتي‌گيران مطرح استان در تيم سبزوار آيا تيمي از مشهد در ليگ برتر شركت مي‌كند، گفت: به فكر حضور يك نماينده از مشهد در ليگ‌ برتر كشتي آزاد هستيم و بيمه ايران هم به صورت ضمني اعلام آمادگي كرده است، اما هنوز هيچ كاري در اين باره انجام نشده است.

وي افزود: بيمه ايران به فدراسيون كشتي اعلام كرده است كه آمادگي حمايت از يك تيم در مشهد را دارد، اما تيم جمع كردن و شركت در مسابقات كاري زمان‌بر است و اين اعلام آمادگي تنها در حد حرف و به فدراسيون بوده است، اما بايد همه چيز قطعي باشد و اسپانسر تعهد و مقداري را كه مي‌خواهد هزينه كند، روي كاغذ بياورد و اقدامي عملي انجام دهد كه تاكنون چنين چيزي را از بيمه ايران نديده‌ايم و اگر فدراسيون كشتي هم مي‌خواهد اين اتفاق بيافتد بايد جدي‌تر پيگير حضور اين اسپانسر باشد.

وي ادامه داد: هر اسپانسر و تيم ديگري بخواهد و آمادگي شركت در ليگ را داشته باشد، وظيفه هيات كشتي است كه از او حمايت كند و ما هم اين كار را خواهيم كرد.

فخار خاطرنشان كرد: ليگ ما حرفه‌اي است و هر كسي مي‌خواهد در آن شركت كند بايد شرايط حرفه‌اي را ايجاد كند، ما هم علاقه‌منديم تا در مشهد تيم داشته باشيم، اما بايد بتوانيم تيمي خوب جمع كنيم، اكنون نفرات شاخص استان هم در حال عقد قرارداد با تيم‌هاي ديگر هستند، مهدي بهابسته و حامد تاتاري در حال پيوستن به تيم نفت هستند و هاشم مختاري نيز در حال پيوستن به تيم ملاير است


تاریخ : دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

گواهينامه درجه دو هنري در رشته تذهيب به هنرمند سبزواري داده شد


رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي سبزوار از اخذ گواهينامه درجه دو هنري در رشته تذهيب توسط يكي از هنرمندان اين شهرستان خبر داد. 
   
 'مجيد عسكري'  در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: 'سيد محمد حسيني' از هنرمندان و استادان بنام خوشنويسي سبزوار در جلسه شوراي ارزشيابي هنرمندان، نويسندگان و شاعران كشور موفق به كسب اين گواهينامه شد.

وي با بيان اينكه درجات هنري در پنج سطح است افزود: درجه يك هنري با مدرك تحصيلي دكترا ، درجه دوبا مدرك فوق ليسانس ، درجه سه با مدرك ليسانس ، درجه چهار با مدرك فوق ديپلم و درجه پنج هنري با مدرك تحصيلي ديپلم همطراز مي باشد.

وي اظهارداشت: پيش از اين هم 'محمد حسين خيرآبادي' از هنرمندان نقاش سبزوار گواهينامه درجه سه هنري در رشته نقاشي را كسب كرده بود.

 
تاریخ : دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

هواشناسي كشاورزي خراسان رضوي نسبت به افت دما و سرمازدگي هشدار داد


هواشناسي كشاورزي سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي نسبت به كاهش دما و وقوع سرمازدگي در اين استان به كشاورزان هشدار داد.
  
 
به گزارش  اين سازمان، به دليل ورود سيستم سرد و مرطوب و كاهش دما به زير صفر، احتمال وقوع سرمازدگي از دوشنبه شب تا چهارشنبه شب بويژه در مناطق كوهستاني شمال تا محدوده مركزي استان وجود دارد.

در اين گزارش از كشاورزان و باغداران خواسته شده است نسبت به جمع آوري محصولات سبزي، صيفي و انتقال آن به مراكز و انبارهاي سرپوشيده به سرعت اقدام نموده و گلخانه داران و مرغداران هم با توجه به كاهش دماي شبانه نسبت به كنترل حرارت سيستم هاي گرمايشي واحدهاي توليدي خود اقدام لازم را انجام دهند.

اين مركز همچنين به حفظ و مراقبت از ماشين آلات كشاورزي و سيستم هاي آبياري نوين تاكيد كرده است
 
تاریخ : دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

يك گروه شكارچي بازگير در شهرستان جغتاي دستگير شدند


 مسوول نمايندگي حفاظت محيط زيست شهرستان جغتاي گفت: يك گروه شكارچي كه براي زنده گيري پرندگان شكاري از بوشهر به حوزه استحفاظي شهرستان جغتاي مراجعه كرده بودند، توسط يگان حفاظت محيط زيست اين شهرستان دستگير شدند. 
   
 سيد مقتدا آقاميري  افزود: از اين افراد 9 قطعه كبوتر، يك لاشه دليجه و يك بهله ليل دست آموز كشف و ضبط شد.

وي گفت: ضرر و زيان وارده به محيط زيست از اين طريق 30 ميليون و 308 هزار ريال برآورد شده است.

وي اظهار داشت: دو نفر از اين گروه متخلف به مراجع قضايي معرفي و چهار نفر ديگر متواري شدند.

وي با اشاره به كشف مقادير بسيار ادوات زنده گيري پرندگان شكاري به ويژه 'باز' گفت: اين شكارچيان پس از زنده گيري 'باز' بعنوان گونه پرنده كمياب شكاري آن را براي فروش به كشورهاي حوزه خليج فارس قاچاق مي كرده اند.

وي افزود: همچنين در جنوب منطقه دو كوهه دستوران در حوزه استحفاظي اين شهرستان يك شكارچي فاقد مجوز دستگير و يك قبضه سلاح از وي كشف شد.

او گفت: اين متخلف براي پيگيري قضايي و تشكيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شد.
 


تاریخ : دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

200 نامزد احتمالي ازاين استان در انتخابات نهمين دوره مجلس شركت دارند


 معاون استاندار و رييس ستاد انتخابات استان خراسان رضوي گفت:200 نامزد احتمالي از اين استان در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي شركت خواهند داشت. 
   
 محمد غفاري روز يكشنبه در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: براساس بررسي هاي انجام شده و آنچه از فعاليت هاي سياسي، اجتماعي و حتي اقتصادي برخي افراد در شهرستانها مشاهده مي شود، 200 نفر در اين استان بنا دارند وارد عرصه انتخابات شوند.

وي گفت: اين افراد از احزاب و گروههاي مختلف در حال انجام برخي فعاليت ها براي معرفي خود به مردم هستند.

وي اظهارداشت: هم اكنون در مرحله تبيين انتخابات شامل تبيين نقش مردم در سرنوشت سياسي خود، نقش مردم در نظام جمهوري اسلامي و حاكميت ديني و مردم سالاري ديني هستيم.

غفاري گفت: كم كم شور انتخاباتي استان خراسان رضوي را در بر مي گيرد و ما نيز در حال آماده شدن براي برگزاري هر چه بهتر انتخابات هستيم.

وي افزود: تاكنون تعداد محدودي گزارش از تخلفات انتخاباتي و تبليغات زود هنگام از سوي هيات نظارت بر انتخابات و ستاد انتخابات استان بررسي شده است.

رييس ستاد انتخابات خراسان رضوي در باره نحوه برخورد با تبليغات زود هنگام از سوي شركت كنندگان احتمالي در نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي گفت: بيشتر به دنبال پيشگيري در اين ارتباط هستيم لذا كميته پيشگيري از تخلفات انتخاباتي تشكيل و در كميته هاي شش گانه در زيرمجموعه ستاد انتخابات استان، اغلب به صورت غير مستقيم از طريق فرمانداران و يا به شكل مستقيم به خود افراد تذكر لازم داده مي شود.

غفاري اظهارداشت: تاكنون تخلفات به حدي نرسيده است كه برخورد قضايي داشته باشيم اما اين تخلفات در پرونده نامزدهاي احتمالي ثبت مي شود.  
تاریخ : یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

برنامه طناب ورزي در مدارس داورزن سبزوار اجرا مي شود


 معاون پرورشي و تندرسي آموزش و پرورش منطقه داورزن سبزوار گفت : براي سلامت جسمي دانش آموزان ،برنامه طناب ورزي در مدارس منطقه داورزن اجرا مي شود.
  
 
به گزارش خبرنگار ايرنا ،حجت الاسلام والمسلمين 'هادي ذاكري 'روز شنبه در مراسم اجراي اين برنامه توسط دانش آموزان دبستان حكمت شهر داورزن گفت : برنامه طناب ورزي كه تركيبي از كلمه طناب و ورزش است در 20 دقيقه اول زنگهاي ورزش توسط دانش آموزان اجرا مي شود.

وي ادامه داد: اجراي اين برنامه خواهد توانست در سلامتي جسمي دانش آموزان تاثير فراواني داشته باشد .

وي با بيان اينكه اين طرح فقط در پايه هاي چهارم ابتدايي انجام مي شود تصريح كرد: اين برنامه ورزشي در 17 مدرسه بخش داورزن و بين بيش از 300 دانش اموز اجرا خواهد شد.

بخش داورزن از قديمي ترين بخش هاي سبزوار است كه در غربي ترين نقطه استان خراسان رضوي قرار دارد.تعدادي از روستاهاياين بخش در حاشيه جاده اصلي تهران - مشهد قرار دارد. سبزوارپیام

 
تاریخ : یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

شهرستان جوين حائز رتبه برتردرتوليد محصولات سالم استان خراسان رضوي شد


مدير جهاد كشاورزي جوين گفت: اين شهرستان حائز رتبه برتر در توليد محصولات سالم استان خراسان رضوي شد. 
    
مهندس حسين كلاته آقامحمدي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين شهرستان در توليد محصولاتي مانند گوجه فرنگي، بادام و محصولات گلخانه اي در سطح 350 هكتار به استاندارد هاي لازم براي توليد محصولات سالم دست يافته است.

وي مصرف محصولات سالم و ارگانيك را حق مصرف كنندگان دانست و اظهارداشت : كاهش مصرف سموم در مزارع و باغات شهرستان و توسعه توليد محصولات سالم از اولويت هاي اساسي جهاد كشاورزي است.

 
تاریخ : یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

850 دانش آموز و معلم بسیجی سبزوار عازم اردوی راهیان نورشدند


 معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار از اعزام 850 دانش آموز و معلم بسیجی این شهرستان به اردوی راهیان نور ،  همزمان با هفته بسیج دانش آموزی خبر داد.   
" قدرت اله راه چمنی"  اظهار داشت: این اردو ویژه دانش آموزان سال دوم دبیرستان و به منظور گذراندن مرحله عملی درس آمادگی دفاعی با عنوان طرح "مدرسه تا مدرسه" برگزار شد.
رئیس کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی شهرستان سبزوار با اشاره به اعزام این کاروان به وسیله 20 دستگاه اتوبوس افزود: از 800 دانش آموز اعزامی به اردوی راهیان نور 680 نفر از شهر سبزوار و حومه و بقیه از دانش آموزان بخش داورزن این شهرستان هستند.
وی با بیان اینکه کاروان اعزامی از سبزوار بزرگترین کاروان استان در مرحله نخست است ادامه داد: این اردو به مقصد مناطق عملیاتی جنوب کشور پنج روز به طول می انجامد.
راه چمنی خاطر نشان کرد: در مرحله دوم اعزام 920 دانش آموز 26 آبان ماه و در مرحله سوم 840 دانش آموز ششم آذر ماه از سبزوار عازم اردوهای راهیان نور می شوند.
تاریخ : یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

640 هزار قطعه بچه ماهی سرد آبی در سبزوار رها سازی شد


 معاون سازمان و مدیر جهاد كشاورزی سبزوار از رها سازی 640 هزار قطعه بچه ماهی سرد آبی در استخرهای این شهرستان خبر داد. 
   
به گزارش وبلاگ سبزوارنیوز، محمد جواد ایزدیان  در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با آغاز فصل سرما و مساعد شدن شرایط پرورش، كار رهاسازی ماهی در 22 مزرعه پرورش ماهی آغاز شده است.

وی پیش بینی كرد این رقم تا پایان آبان ماه به 750 هزار قطعه افزایش یابد كه در این صورت نسبت به سال گذشته 40 درصد رشد خواهد داشت.

وی مقدار گوشت سفید حاصل از ماهی سردآبی را در پایان دوره پرورش 300 تن اعلام کرد
 
تاریخ : یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

دکتر میرعلی / برای چهارمین بار تاکید می کنم که قصد حضور در انتخابات مجلس را ندارم.


رئیس هیات مدیره باشگاه ثامن الحجج(ع) سبزوار گفت: گاها شنیده می شود که میرعلی قصد کاندیداتوری در مجلس را دارد، بنده برای چهارمین بار تاکید می کنم که قصد حضور در انتخابات  مجلس را ندارم.
 ابوالفضل میرعلی در مراسم استقبال تیم کشتی ثامن الحجج که در محل سالن اجتماعات هتل کاملیا برگزار شد با بیان اینکه بنده 20 سال است که به عنوان یک کارمند معمولی مشغول به فعالیت هستم، اظهار داشت: این روند همچنان ادامه خواهد داشت و هرگز به فکر حضور در انتخابات مجلس نبوده و نخواهم بود.
وی با بیان اینکه تمام کسانیکه با معرفت هستند گوشهایشان را بازکنند و این صحبت بنده را خوب گوش کنند ، افزود: سرمایه گذاری مالی بنده بر روی تیم های ورزشی فقط در جهت کمک به ورزش سبزوار، استان و کشور بوده است.
میرعلی تصریح کرد: نه من نه برادرم که سالها در نیروی انتظامی و دانشگاه پیام نور فعالیت های ارزشمندی انجام داده قصد شرکت در انتخابات را نداریم و دیگر نگویید میرعلی ها می خواهند نامزد انتخابات مجلس شوند.
 وی افزود: افتخار بنده این است که در مجموعه ثامن الحجج تاکنون 3هزار نفر را مشغول بکار کرده ام لذا از برخی افراد می خواهم که اجر کارهای ما را با بحث های انتخاباتی ضایع نکنند. 
تاریخ : یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

ازدواج سه در صد در شهرستان سبزوار افزایش یافت


رييس اداره ثبت احوال سبزوار از افزايش سه درصدي ازدواج در هفت ماهه نخست امسال در اين شهرستان خبر داد و گفت: 107 ازدواج بيش از مدت مشابه سال قبل در اين شهرستان واقع شده است. 
 
' سعيد ابهري '  در گفت و گو با ايرنا گفت : سه هزار و 656 ازدواج تا پايان مهر ماه امسال در سبزوار به ثبت رسيده كه اين رقم در مدت مشابه پارسال سه هزار و 549 مورد بوده است.

وي با بيان اينكه بيشترين تعداد ازدواج ها در اين شهرستان در فروردين و سپس مهر ماه امسال به ثبت رسيده اند، اظهار داشت: از فروردين تا پايان مهر سال 90 در هر ماه به ترتيب 951 ،474 ، 365 ، 450 ، 464 ، 425 و 527 مورد ازدواج در اين شهرستان ثبت شده است.

وي مجموع ازدواج هاي سال 89 شهرستان سبزوار را پنج هزار و 327 مورد و در سال 88 پنج هزار و 511 ازدواج ذكر كرد.

ابهري در پايان اظهار داشت : در هفت ماهه امسال 535 طلاق در شهرستان سبزوار واقع شده است.

سبزوارپیام

 

 
تاریخ : شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

تيم هاي برتر مسابقات بسكتبال آموزشگاه ها در سبزوار معرفي شدند


تيم هاي برتر مسابقات بسكتبال آموزشگاه ها در سبزوار ، گراميداشت هفته سلامت روان، پنجشنبه شب در آئين اختتاميه اين رقابت ها معرفي شدند. 
  
به گزارش وبلاگ سبزوارنیوز در اين مسابقات كه از پنجم آبان در محل سالن ورزشي تختي سبزوار آغاز شد هشت تيم از مقطع متوسطه پسران اين شهرستان در قالب دو گروه چهار تيمي با هم رقابت كردند.

پس از هشت روز رقابت تيم دبيرستان تيزهوشان شهيد بهشتي سبزوار عنوان قهرماني را كسب كرد و تيم هاي دبيرستان پروفسور كوشكي (فرهنگيان ) و دبيرستان سما به ترتيب عنوان دوم و سومي را به خود اختصاص دادند.

 


تاریخ : شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

نيروي انتظامي شهرستان خوشاب بزودي ارتقا مي يابد فرمانده انتظامي خراسان رضوي گفت : نيروي انتظامي شهرستان تازه تاسيس خوشاب بزودي ارتقا مي يابد. 
 
سردار “بهمن اميري مقدم “ در گفت و گو با خبرنگاران در خوشاب افزود : بايستي با كمك مردم و مسوولان زيرساخت لازم براي استقرار ستاد نيروي انتظامي در شهرستان خوشاب فراهم شود و پليس تخصصي ، پليس آگاهي ، پليس راهنمايي و رانندگي ، پليس اطلاعات و پليس مبارزه با مواد مخدر تشكيل شود.

وي با اشاره به تردد بالا و وجود جاده ترانزيتي از شهرستان خوشاب ابراز اميدواري كرد كه هر چه سريعتر شعبه راهنمايي و رانندگي در اين شهرستان مستقر شود.

فرماندار خوشاب نيز خواستار استقرار ستاد نيروي انتظامي و پليس راه در اين شهرستان شد.

مهندس ' حسين ابراهيمي كردياني ' با اشاره وجود جاده ترانزيتي آسياي ميانه از شهرستان خوشاب گفت : عبور كاميون هاي ترانزيتي يك معضل جدي براي اين شهرستان جديد التاسيس است.

وي افزود: استقرار پليس راه و راهنمايي و رانندگي در ايجاد امنيت مردم اين شهرستان بسيار موثر است.
 


تاریخ : شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

راهپيمايي 13 آبان با حضور گسترده مردم در سبزوار برگزار شد


 راهپيمايي يوم الله 13 آبان با حضور گسترده مردم مومن و ولايتمدار ديار سربداران به ويژه دانش آموزان و دانشجويان اين شهرستان پس از اقامه نماز جمعه برگزار شد. 
   
 به گزارش وبلاگ سبزوارنیوز ، مردم اين شهرستان در همايش 'روز ملي مبارزه با استكبار جهاني' با فريادهاي 'مرگ بر آمريكا' ، 'مرگ براسرائيل' و' مرگ بر انگليس ' نفرت خود را از مستكبران دنيا اعلام كردند.

در اين راهپيمايي كه از جايگاه نماز جمعه تا ميدان امام حسين (ع) اين شهر برگزار شد، راهپيمايان با سر دادن شعارهاي 'امروز روز 13 آبان است روز تصرف دژ شيطان است' و 'امروز روز نسل جند الله است، يادآور هجرت روح الله است' يوم الله 13 آبان را گرامي داشتند. 

مردم ديار سربداران همچنين با سردادن شعارهاي 'مرگ بر ضد ولايت فقيه'، 'ابوالفضل علمدار، خامنه اي را نگهدار' و 'حسين، حسين شعار ماست، شهادت افتخار ماست'، ولايتمداري و پيروي خود از ارزش هاي ديني را اعلام كردند.

در اين آيين روحانيون، خانواده معظم شهدا و ايثارگران، مسوولان اجرايي، نيروهاي نظامي و انتظامي، دانشجويان، تشكل هاي مختلف دانش آموزي و ديگر اقشار مردم اين شهرستان حضور داشتند.

شركت كنندگان در اين همايش ملي، در پايان مراسم از مفاد قطعنامه روز 13 آبان با سردادن بانگ تكبير، حمايت كردند. 


تاریخ : شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

مهمترين مسئله امروز، تحقير قدرت هاي استكباري، زر ، زور و تزوير است


امام جمعه موقت خوشاب گفت : مهمترين مسئله امروز ،تنها مسئله آمريكا و سفارت آمريكا نيست بلكه تحقير قدرت هاي استكباري، زر و زور و تزوير است. 
  
به گزارش وبلاگ سبزوارنیوز، حجت الاسلام شبيري در خطبه هاي نماز جمعه خوشاب با اشاره به 13 آبان روز تسخير لانه جاسوسي آمريكا افزود: امروز ملت ايران متوجه شده كه هيچ سنخيتي بين او و آمريكا وجود ندارد و آمريكا راس مفاسد عالم است.

وي گفت: هر جا اثري از ظلم ، تجاوز و غارتگري باشد بوي آمريكا به مشام مي رسد و امروز بر اين باور رسيده ايم كه بنا به فرمايش امام راحل، ' آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند'.

وي همچنين ضمن تسليت شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) افزود: شيعه و رهبران شيعه از ابتدا در مظلوميت به سر مي بردند بطوريكه امام باقر (ع) شهيد زنده كربلا بودند و تمام صحنه هاي جنايت يزيديان را به چشم خود ديدند.

خطيب موقت جمعه خوشاب در بخش ديگري از خطبه ها با اشاره به ايام عرفه و عيد قربان گفت: حضرت ابراهيم (ع)، پدر توحيد و بت شكن جهان، به همه فرزندان آدم فهماندند كه مكه قربانگاه عاشقان است.تاریخ : جمعه سیزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

26 هزار تن گوشت مرغ در سبزوار توليد شد


26 هزار تن گوشت مرغ در سبزوار توليد شد

رييس شبكه دامپزشكي سبزوار از توليد حدود 26 هزار تن گوشت مرغ طي هفت ماه نخست امسال در اين شهرستان خبر داد و گفت: سبزوار رتبه نخست توليد گوشت مرغ را در استان دارد. 
   
 دكتر 'ولي الله جغتايي'  در گفت و گو با ايرنا با اشاره به فعاليت 550 واحد مرغداري در سبزوار افزود: در هفت ماه اول امسال 13 ميليون و 249 هزار قطعه مرغ گوشتي در اين واحدها پرورش داده شده است.

وي متوسط توليد ساليانه گوشت مرغ در سبزوار را 44 هزار تن ذكر كرد و افزود: در سال گذشته 24 ميليون و 848 هزار قطعه جوجه ريزي در مرغداري هاي سبزوار انجام شد.

وي با اعلام اينكه حدود 80 درصد از مرغ مازاد اين شهرستان صادر مي شود مصرف سالانه گوشت مرغ در سبزوار را حدود دو هزار و 700 تن ذكر كرد.

اين مسوول گفت: به طور ميانگين روزانه هشت تن مرغ گرم و منجمد در سطح شهرستان سبزوار توزيع مي شود. منبع سبزوارپیام

 


تاریخ : جمعه سیزدهم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مهرداد

يوم ا... 13 آبان فرصتي براي اعلام انزجار جهاني از مستكبران است


 شماري از دانشجويان و دانش آموزان سبزوار يوم ا... 13 آبان را با توجه به شرايط فعلي منطقه و جهان فرصتي مغتنم براي اعلام انزجار جهاني از مستكبران و زورگويان دنيا دانستند.
  
 
اين شهروندان سبزواري در 'روز ملي مبارزه با استكبار جهاني' در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بر حضور گسترده در راهپيمايي اين روز تاكيد كردند و افزودند : پس از اقامه نماز دشمن شكن جمعه در راهپيمايي يوم الله 13 آبان به عنوان يك وظيفه ملي و اسلامي شركت مي كنيم.

يكي از دانش آموزان سبزواري گفت: ما مردم سبزوار به عنوان مردمان دياري از سرزمين پهناور ايران همگام با ديگر هموطنان به منظور برائت از مستكبران تاريخ و گراميداشت ياد و آرمان هاي شهداي 13 آبان 57 در اين راهپيمايي اين روز شركت كرده و مشت خود را محكم تر از هميشه بر دهان مستكبران مي كوبيم .

' علي كيخسروي' با اشاره به سرنگوني ديكتاتورهاي منطقه يكي پس از ديگري گفت: روز 13 آبان روز عزت اسلام و ذلت مستكبران است و انشاء ا... شاهد سرنگوني همه مستكبران جهان با بيداري ملت ها باشيم.

اين دانش آموز با بيان اينكه ما دانش آموزان و دانشجويان قشر اصلي شركت كننده در راهپيمايي يوم الله 13 آبان هستيم، گفت: اكنون كه دشمنان جوانان و نوجوانان جامعه را هدف توطئه هاي خود قرار داده اند حضور گسترده در راهپيمايي اين روز ،خنثي كننده نقشه هاي شوم آنان خواهد بود.

يكي از دانشجويان سبزواري هم روز 13 آبان را روزي تاريخي و شركت در راهپيمايي اين روز را يك وظيفه دانست و گفت: به ويژه امروز كه ملت هاي منطقه يكي پس از ديگري موج بيداري را تجربه كرده ، از جور حاكمان مستبد خود آزاد مي شوند و اين بيداري حتي به كشورهاي غربي هم سرايت كرده بايد حضور پرنگ تري در صحنه داشته باشيم.

'مريم حسيني' افزود: ملت ايران 32 سال قبل بيداري اسلامي را تجربه كرده و امروز چشم كشورهاي اسلامي و همه ملت هاي آزاديخواه به حضور ملت ايران در صحنه هاي مختلف در حمايت از انقلابشان است كه در نتيجه اين بيداري به ثمر نشست.

وي همچنين روز تسخير لانه جاسوسي به دست دانشجويان پيرو خط امام در 13 آبان 58 را ياد آور شد و گفت: ما در استبداد و استكبار ستيزي پيشگام بوديم و بايد موج استكبار ستيزي را در دنيا هم فراگير كنيم.

وي افزود: حضور هر ساله مردم و به ويژه دانش آموزان و دانشجويان در راهپيمايي اين روز انتقال دهنده ارزش هاي انقلاب به نسل هاي بعد هم هست.

يكي از شهروندان سبزواري گفت: يوم ا... 13 آبان براي ما ملت ايران يادآور رشادت هاي دانش آموزان و دانشجويان و فرزندان اين سرزمين در مقابله با مستكبران جهاني و ظلم ستم شاهي است و هر سال با حضور در راهپيمايي اين روز افتخار آفريني هاي آنها را ار ج مي نهيم.

' علي برزويي ' افزود: ما نسبت به اين عزيزان ، بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي و شهداي انقلاب ، ديني داريم كه حضور در راهپيمايي 13 ابان فرصت مغتنمي براي اداي اين دين است.

يكي از فرهنگيان سبزواري هم با يادآور شدن تبعيد امام (ره) ، كشتار دانش آموزان و تسخير لانه جاسوسي آمريكا به دست دانشجويان در 13 آبان ماه سال هاي 43 ، 57 و 58 گفت: اين روز در تقويم ما به نام 'روز ملي مبارزه با استكبار جهاني' ثبت شده و با توجه به شرايط فعلي منطقه و جهان ، بهترين فرصت براي اعلام انزجارمان از مستكبران جهاني است.

' علي اكبري' گفت: دشمنان نظام و انقلاب پس از گذشت حدود 32 سال از عمر انقلاب همچنان براي انقلاب اسلامي ايران توطئه چيني مي كنندكه خوشبختانه با فراگير شدن موج بيداري اسلامي در منطقه با الهام از انقلاب ايران بيش از پيش در اهداف شوم خود ناكام مي مانند.

وي با تاكيد بر اينكه همچون سال هاي گذشته در راهپيمايي يوم ا... 13 آبان شركت مي كنيم افزود: اين حضور ما خاري در چشم دشمنان و خوار كننده مستكبران جهاني همچون 13 آبان 58 است كه لانه جاسوسي آنها به دست دانشجويان اين سرزمين تسخير شد.

آخرین مطالب
   
 
وبلاگ سبزوارنیوز (21) , وبلاگ سبزوارنیوز (4) , ره (4) , ع (4) , سبحانی فر (2) , بیداری اسلامی تا نابودی اسرائیل ادامه یابد (2) , در سبزوار برگزار شد (2) , بيش از 50 برنامه طي هفته معلم در سبزوار برگزار مي (1) , طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش باید سرعت بیشتری (1) , سبزوار به عنوان دومین شهرستان استان از متخصص طب كا (1) , خلیج فارس همیشه با این نام باقی خواهد ماند (1) , تعیین میزان یارانه نقدی در اختیار دولت است (1) , خرید كالاهای خارجی در ادارات جوین ممنوع شد (1) , 19 عضو كابینه به شهرهای استان خراسان رضوی سفر می ك (1) , کمك خیرین مدرسه ساز به ویژه در مناطق محروم سبزوار (1) , کارگاه های آموزش نقد جریان شناسی فرقه ها و نحله ها (1) , رییس جمهوری برای انجام یكصدمین سفر استانی روز پنجش (1) , نیروگاه برق سبزوار در سفر آتی هیات دولت به استان ك (1) , امیدوارم در دور چهارم سفر (1) , مصوبات خوبی نصیب خراسان رضوی شود (1) , مردم ديار سربداران خود را برای استقبال از رئیس جمه (1) , دور چهارم سفر هيات دولت به خراسان رضوي از 21 ارديب (1) , مسئولان اندیشه های امام راحل را برای نسل جوان بازگ (1) , امام جمعه سبزوار اشتغال را از مهمترین نیازهای جوان (1) , فرماندار ویژه سبزوار از مردم برای استماع سخنان ریا (1) ,